Jak pokonać strach przed chirurgią kosmetyczną

Jak pokonać strach przed chirurgią kosmetyczną

Niezależnie od tego, czy rozważasz poddanie się operacji kosmetycznej, czy już przez nią przeszłaś, strach przed nią może być ogromną barierą w procesie zdrowienia. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc Ci pokonać strach przed chirurgią kosmetyczną, w tym przynieść ze sobą BFF, spisać swoje uczucia i stworzyć system wsparcia.

Stwórz system wsparcia

Pomimo tego, w co wierzy wiele osób, nie każdy musi poddać się operacji kosmetycznej. Niektórzy ludzie mają szczęście, że mogą uniknąć wstrząsającego doświadczenia, podczas gdy inni potrzebują go, aby poprawić swój wygląd. Niezależnie od tego, czy rozważasz uzyskanie chirurgii plastycznej, czy nie, ważne jest, aby stworzyć system wsparcia, który pomoże Ci przejść przez ten proces. Oprócz typowych elementów, których możesz się spodziewać, upewnij się, że weźmiesz czas wolny od pracy, zaplanuj opiekę nad dziećmi i ustaw obszar odzyskiwania. W ten sam sposób, w jaki planujesz podróż, upewnij się, że Twój powrót do zdrowia będzie przyjemny.

Najlepszym sposobem na pokonanie fobii chirurgii kosmetycznej jest poświęcenie czasu na edukację. W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie ma co się zastanawiać nad tym, czy w ogóle jest to możliwe. Jest wiele informacji tam i może to być trochę przytłaczające.

Bring your significant other or BFF

Having a significant other or best friend to go to cosmetic surgery with you can help you overcome the fear of cosmetic surgery. Niektórzy ludzie mają lęk przed znieczuleniem lub samą procedurą. Inni mają fobię przed szpitalami lub chirurgami. Jednak strach nie jest czymś złym. Ważne jest, aby zrozumieć ryzyko i wziąć odpowiednie informacje, które pomogą Ci przygotować się do operacji.

Często osoby, które mają lęk przed chirurgią kosmetyczną, słyszały historie grozy o komplikacjach i operacjach, które poszły źle. Niektóre z tych historii są związane z mniej wykwalifikowanych lub niedoświadczonych chirurgów. Innym razem, jest to związane z wyborem tańszej opcji chirurgii kosmetycznej. Jednak strach może być dobrą rzeczą, ponieważ może zachęcić do ostrożności przy wyborze chirurga.

Należy również wziąć pod uwagę swój czas i okres rekonwalescencji. Upewnij się, że masz dużo chusteczek i zaplanuj czas wolny od pracy i opieki nad dziećmi. Ponadto, ustaw stację odzyskiwania i wstępnie ugotowane posiłki. Wrzuć je do piekarnika lub kuchenek, aby ułatwić sobie gotowanie. Podczas odzyskiwania należy pić dużo wody, mieć dużo przekąsek i upewnić się, że jesteś nawodniony.

Wreszcie, należy omówić pożądany wynik ze swoim chirurgiem. Zapytaj o wszelkie sugestie lub porady, które możesz wykorzystać, aby osiągnąć wyniki, które chcesz. Powinieneś również zrobić kilka badań i porozmawiać z innymi pacjentami, którzy przeszli operację kosmetyczną. Możesz również nauczyć się terapii relaksacyjnych, które pomagają zmniejszyć niepokój. Powinieneś także pisać dziennik o swoim doświadczeniu, aby zrozumieć źródło swojej konsternacji.

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli masz uzasadniony lęk przed chirurgią kosmetyczną, to nic nie szkodzi. Możesz nauczyć się z nim radzić i możesz poprawić swoją samoocenę. Ważne jest również, aby pamiętać, że chirurgia kosmetyczna jest osobistym wyborem. Powinieneś zrobić to, aby uczynić siebie szczęśliwym, a nie aby dopasować się do innych. Uzyskanie zabiegu nie sprawi, że będziesz bardziej popularny i nie sprawi, że ludzie będą cię bardziej kochać. Jednak nadal powinieneś poświęcić czas, aby znaleźć chirurga, który da ci wyniki, które chcesz.

Zadbaj o swoje ciało po zabiegu

Przeprowadzenie operacji kosmetycznej to poważna decyzja i istnieje duże prawdopodobieństwo, że doświadczysz niepokoju lub strachu. Jest to normalne. Istnieją jednak kroki, które możesz podjąć, aby uspokoić swoje nerwy. Oto kilka sugestii:

Przygotuj się przed czasem: Musisz upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz w dniu zabiegu. Oznacza to, że powinieneś mieć wszystkie leki, które będą potrzebne, a także przekąski i wodę pod ręką. Należy również przygotować miejsce, w którym będzie można dojść do siebie. Operacja może być wyczerpującym zabiegiem i możesz być zmęczony. Upewnij się, że jesteś wygodny, mając leżankę z bocznym stolikiem i telewizorem do oglądania w razie potrzeby. Jeśli masz dzieci, upewnij się, że zaplanujesz opiekę nad nimi i że masz ze sobą kogoś, kto się nimi zajmie.

Upewnij się, że jesteś zdrowy przed operacją: Powinnaś upewnić się, że jesz wysokobiałkowy, niskotłuszczowy obiad i pijesz dużo wody. Należy również upewnić się, że dostajesz dużo snu. Jest to ważne, ponieważ w dniu zabiegu nie będzie można nic jeść ani pić. Należy również powiadomić lekarza o wystąpieniu gorączki lub grypy.

Miej system wsparcia: Powinieneś mieć kogoś, kto przyniesie Ci jedzenie i napoje. Powinnaś mieć również kogoś, kto zajmie się Tobą, jeśli będziesz zmęczona lub oszołomiona po zabiegu. Powinnaś mieć również kogoś, kto odwiezie Cię do domu po zabiegu. Upewnij się, że masz krawat do włosów, który możesz zawiązać z tyłu włosów.

Należy również poświęcić czas na przygotowanie domu. W dniu zabiegu nie będziesz mógł jeść ani pić, więc powinieneś upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz pod ręką. Należy również zaplanować czas wolny od pracy, aby mieć dużo czasu na odzyskanie sił.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *